Termal Travel cestovní agentura pro Ischii a Capri

Vaše cestovní agentura
pro Ischii a Capri

Aktuální informace o počasí

+420 776 074 133

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Itálie - oblast Ischia

Ischia představuje hlavní město ostrova, rozprostírá se na severovýchodě ostrova, tvoří hranici mezi mořem a horou Montagnone, zaujímá plochu 8 km², počet obyvatel cca 18 tis. Je rozdělena do dvou částí: Ischia Porto a Ischia Ponte, náleží k ní také lokalita Campagnano, San Michele a Sant´t Antuono. Ischia Porto představuje dnes moderní a živou část s velkými hotely a luxusními obchody. Via Roma a Corso Vittoria Colonna tvoří hlavní obchodní centrum Ischie. Plní základní úlohu ostrova - nachází se zde veřejné administrativní budovy, banky, pojišťovací společnosti a exluzivní obchody.

Dvě rozdílné části: Ischia Porto je srdcem ostrova a důležitým přístavem, odkud vyplouvají lodi do všech míst Neapolského zálivu. Domy v Ischia Porto jsou vystavěny terasovitě kolem půlkruhového přístavu, který byl původně zaplaveným sopečným kráterem a za vlády Ferdinanda II. v r. 1854 byl kanálem propojen s mořem, čímž vznikl jeden z nejbezpečnějších přístavů vůbec. V Ischia Porto se nachází staré městské lázně – Antiche Terme Comunali. V těchto lázních se využívají prameny z Fornella, Fontany a San Camilla.

Mezi Ischia Porto a Ponte se táhne velký piniový háj, který byl vysázen na původním černém lávovém poli Lava dell´Arso a dostaneme se až na plážovou promenádu.

Ischia Ponte – starší historická část s nejstarší dochovanou zástavbou, Aragonským hradem, Muzeem moře, katedrálou atd. Je původně rybářská vesnička, která si dodnes zachovala svůj původní charakter.

Fotografie

Partnerské CK

aeolus alex lostar