Termal Travel cestovní agentura pro Ischii a Capri

Vaše cestovní agentura
pro Ischii a Capri

Aktuální informace o počasí

+420 776 074 133

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Itálie - oblast Forio

Městečko Forio se rozkládá na celém západním pobřeží. Forio je nejvíce turisticky vyhledávaná oblast ostrova, především díky svým velkým písčitým plážím (San Francesco, Chiaia, Citara. Žije zde asi 8 000 obyvatel, je největším městečkem na ostrově a dalším důležitým přístavem. Forio je známé jako vinařské centrum, až 60 % celkové produkce vína na ostrově pochází právě z Foria.

Forio je také městečko kostelů - např. kostel St. Maria Loreta v centru je zajímavý svým barokním stylem a svými cennými malbami. Farní kostel Bazilika Svatého Víta, je patronem této obce Její dominantou jsou dvě věže, z nichž jedna představuje hodinovou věž a druhá kostelní zvony, které byly odlity z několika děl. Děla daroval král Ferdinand II. Bourbonský.

Nejznámější je kostel Santa Maria del Soccorso, (známý z filmu Nebožtíci přejí lásce), zvaný též „kostel zachrány", ehož bílý profil doprovází rybáře při cestě na moře a vítá je při jejich návratu. Představuje směs několika stylů: gotického, renesančního i baroka, byl stavěn kousek po kousku, pokaždé v jiném stylu, a i tak je to velmi významná stavba, poutní místo rybářů a mořeplavců. Uvnitř můžete obdivovat nádherný krucifix z 15. stol., který byl, jak praví legenda, nalezen na pláži pod kostelem během velké bouře a svojí mocí často pomohl zachránit lodě před ztroskotáním na útesech. Forio bylo již za dávných časů obydleno a již staří Římané věděli o termálních pramenech a jejich ozdravných účinků také využívali.

Nejznámější a nejvyhledávanější místo ve Foriu jsou však zcela jistě Poseidonovy zahrady a botanická zahrada La Mortella, kterou založil sir Viliam a je známa jako Vila Walton.

Panza – je městská část, která patří k městečku Forio. Nachází se nad zálivem Sorgeto. Záliv Sorgeto u Sant´Angelo je známý svými horkými prameny, které vyvěrají přímo do moře, takže se v nich dá koupat i v zimě, jejich teplota dosahuje místy až 75˚C.

Fotografie

Partnerské CK

aeolus alex lostar