Termal Travel cestovní agentura pro Ischii a Capri

Vaše cestovní agentura
pro Ischii a Capri

Aktuální informace o počasí

+420 776 074 133

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Informace o destinacích

Itálie - Termální ostrov Ischia

Tento kouzelný ostrov byl v minulosti znám jako Zahrada Evropy. Ischia je osmým největším ostrovem Itálie, zároveň je však největším ostrovem Neapolského zálivu. Je omývána Thyrenským mořem. Geografická poloha ostrova je: 40°44² severní šířky, 13°55² východní délky. Nachází se 33 km od Neapole a ostrova Capri, 18 km od Pozzuoli a 8,5 km od Procity.

Ischia je sopečného původu. Rozloha ostrova je 46 km², jeho povrch je převážně hornatý. Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Monte Epomeo 788 m.n.m. a Monte Trippodi 502 m.n.m..

Ischia je rozdělena do 6 obcí: Ischia, Casamicciola Therme, Lacco Ameno, Forio, Serrara Fontana a Barano. Ostrov je po celé délce lemován silnicí, takže ho můžete pohodlně procestovat, obdivovat všechna zákoutí a  vnímat krásy přírody.

Ischia byla objevena Řeky v 6. stol. př. n. l. . a od té doby se hojně využívá cca 103 termálních  léčivých pramenů, které znali již Řekové a Římané. Mezi nejznámější patřily prameny Nitrodi nebo Cava Scura. Na Ischii je celkem 6 termálních parků, které jsou ztělesněním ráje. Na jednom místě najdete bazény s termální nebo minerální  vodou různých teplot a různých zajímavostí (sprchy, Kneippovy kúry, šlapací bazény, koupací vany, apod.), zároveň jsou zasazeny do nádherné přírody a poskytují veškeré vymoženosti dnešní doby.

Každý, kdo jednou Ischii navštíví, se sem rád vrací. Ischia se stává vyhledávaným ostrovem, kam přijíždí turisté, chteří si chtějí odpočinout a načerpat energii.

V současné době je ISCHIA díky lázeňství, historii a přírodním krásám velkým turistickým hitem. Sezóna zde začíná v dubnu a končí v říjnu. Těšíme se na setkání s Vámi někde na ostrově u vynikající vína.

Itálie - ostrov Capri

Italský ostrov Capri leží v Tyrhénském moři u západního pobřeží v jižní části Itálie nazývanou Kampánie, jen několik kilometrů od významného přístavního města Neapol. Capri leží na souřadnicích 40° 33' s. š., 14° 15' v. d.

Ostrov Capri je dlouhý pouze 6,7 km a široký 2,7 km. Byla zde vybudována hustá dopravní síť. Capri je malé díky své rozloze, ale zajímavé svými prudkými a strmými útesy. Nejvyšším bodem ostrova je hora Solaro, vysoká 589 m. n. m. Na vrchol ostrova se dostanete buď pěšky, nebo lanovkou. Směrem na sever jsou úžasné výhledy na italskou pevninu a na druhou stranu na širé moře.

Capri je fascinující a romantický ostrov z doby antické, již římský císař Augustus a po něm i císař Tiberius si tento ostrov oblíbili a zvolili pro svůj pobyt. Císař Tiberius zde strávil poslední léta svého života.

Na východě ostrova leží městečko Capri. Žije zde asi 8 000 obyvatel. Panuje zde čilý turistický ruch po celý rok. Městečko Capri leží nad hlavním přístavištěm Marina Grande. Právě sem připlouvají rychlolodě a trajekty z celé italské pevniny. V přístavišti kotví malé výletní loďky a odtud se vyplouvá na okružní plavby kolem celého ostrova. Za návštěvu stojí známé náměstíčko „La Piazzetta . Naleznete zde množství obchodů světoznámých výrobců módního oblečení a doplňků. Dominantou je barokní kostel Santo Stefano. Doporučuji však také navštívit Augustustovy zahrady s výhledem na Faraglioni a nejkrásnější uličku vystavěnou do mohutných skal „Via Krupp". Klikatou cestičkou se dostanete až k moři, kde se můžete na malých plážích ochladit v moři. Za zmínku stojí jeskyně Grotta Azzura – Modrá jeskyně.

V západní části ostrova leží městečko Anacapri, kde žije asi 7 000 obyvatel. Projdete se malými uličkami, které jsou plné zeleně. Další zajímavostí je kostel San Michele, který je známý svojí majolikovou podlahou. Naleznete zde světoznámou Villu San Michele postavenou na římských ruinách pro švédského lékaře a spisovatele Alexe Muntheho. Na návštěvy sem jezdila hollywoodská hvězda Greta Garbo. A. Munthe žil na ostrově 50 let. Vilu obklopuje okouzlující zahrada.

Navštívit a poznat ostrov láká turisty z nejrůznějších zemí a mnozí z nich považují Capri za jeden ze sedmi divů světa.

Partnerské CK

aeolus alex lostar