Termal Travel cestovní agentura pro Ischii a Capri

Vaše cestovní agentura
pro Ischii a Capri

Aktuální informace o počasí

+420 776 074 133

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Obecně o Capri

Italský ostrov Capri leží v Tyrhénském moři u západního pobřeží v jižní části Itálie nazývanou Kampánie, jen několik kilometrů od významného přístavního města Neapol. Capri leží na souřadnicích 40° 33' s. š., 14° 15' v. d.

Ostrov Capri je dlouhý pouze 6,7 km a široký 2,7 km. Byla zde vybudována hustá dopravní síť. Capri je malé díky své rozloze, ale zajímavé svými prudkými a strmými útesy. Nejvyšším bodem ostrova je hora Solaro, vysoká 589 m. n. m. Na vrchol ostrova se dostanete buď pěšky, nebo lanovkou. Směrem na sever jsou úžasné výhledy na italskou pevninu a na druhou stranu na širé moře.

Capri je fascinující a romantický ostrov z doby antické, již římský císař Augustus a po něm i císař Tiberius si tento ostrov oblíbili a zvolili pro svůj pobyt. Císař Tiberius zde strávil poslední léta svého života.

Na východě ostrova leží městečko Capri. Žije zde asi 8 000 obyvatel. Panuje zde čilý turistický ruch po celý rok. Městečko Capri leží nad hlavním přístavištěm Marina Grande. Právě sem připlouvají rychlolodě a trajekty z celé italské pevniny. V přístavišti kotví malé výletní loďky a odtud se vyplouvá na okružní plavby kolem celého ostrova. Za návštěvu stojí známé náměstíčko „La Piazzetta . Naleznete zde množství obchodů světoznámých výrobců módního oblečení a doplňků. Dominantou je barokní kostel Santo Stefano. Doporučuji však také navštívit Augustustovy zahrady s výhledem na Faraglioni a nejkrásnější uličku vystavěnou do mohutných skal „Via Krupp". Klikatou cestičkou se dostanete až k moři, kde se můžete na malých plážích ochladit v moři. Za zmínku stojí jeskyně Grotta Azzura – Modrá jeskyně.

V západní části ostrova leží městečko Anacapri, kde žije asi 7 000 obyvatel. Projdete se malými uličkami, které jsou plné zeleně. Další zajímavostí je kostel San Michele, který je známý svojí majolikovou podlahou. Naleznete zde světoznámou Villu San Michele postavenou na římských ruinách pro švédského lékaře a spisovatele Alexe Muntheho. Na návštěvy sem jezdila hollywoodská hvězda Greta Garbo. A. Munthe žil na ostrově 50 let. Vilu obklopuje okouzlující zahrada.

Navštívit a poznat ostrov láká turisty z nejrůznějších zemí a mnozí z nich považují Capri za jeden ze sedmi divů světa.

Fotografie

 

 

Partnerské CK

aeolus alex lostar