Termal Travel cestovní agentura pro Ischii a Capri

Vaše cestovní agentura
pro Ischii a Capri

Aktuální informace o počasí

+420 776 074 133

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Termální prameny

Termální lázně a prameny

Vulkanický původ ostrova vysvětluje výskyt mnoha termálních a minerálních pramenů. Na ostrově vyvěrá více než 103 pramenů. U těchto pramenů byly zřízeny termální parky a hotely, které ve spojení s nádhernou přírodou, sluncem, písečnými plážemi a mořem vytvořili ráj na zemi.

Mezi nejznámější patří :

Poseidonovy zahrady

Největší termální park se rozkládá u romantického zálivu Baia di Citara v městečku Forio. Zahrady leží v závětří pahorku Capizzo na ploše asi 4500 m2 obklopeny palmami, oleandry, ibišky a různými květinovými záhony. Nachází se zde 25 bazenů s termální, minerální, mořskou a sladkou vodou od 15 do 40 °C, přírodní sauna vytesaná do skály, dětský bazén, léčebné a kosmetické centrum, několik restaurací a slunečních teras. Najdete zde i Kneipovy lázně, Japonské lázně, římská křesla. Pro ty, kteří chtějí ochutnat ischijské víno, se tu nachází „Rotta del Vino" – jeskyně vína. Můžete využít i soukromou písečnou pláž se slunečníky a lehátky. Každý návštěvník ostrova by měl tento termální park navštívit, aby poznal spojení krásy, relaxace a dokonalosti.

Termální park NEGOMBO

Na pláži Sant Montana v Lacco Amenu se nachází rozlehlý termální park Negombo. Najdete zde 19 bazénů s termální, minerální i mořskou vodou různých teplot od 20 do 40 °C a další nejrůznější vodní a masážní atrakce. Park je úžasně zakomponován do okolí zátoky, má vlastní pláž s nádherným výhledem na moře a je vysázen palmami a dalšími druhy různých rostlin. Najdete zde restaurace, občerstvení i butiky, samozřejmostí jsou lehátka a slunečníky.

Termální park Afrodite a Apolon

V části Sant' Angelo, kde vyvěrají horké prameny Radone, Cava Petrella a Cava Scura jsou postaveny moderní termální komplexy park Afrodite a Apolon. Leží na nádherném panoramatickém místě s výhledem na jižní stranu ostrova. Nalezneme tu 12 bazénů s minerální a termální vodou s teplotou od 18 °C do 40 °C, restaurace, butik a centrum krásy. Park se nachází nad největší pláží ostrova – Maronti.

Tropical – Sant'Angelo

Jeden z nejnovějších parků se nachází na vyvýšeném místě ostrova, orientovaný na jižní stranu, kousek od termálního parku Afrodita a Apolon. Je vybaven 10 bazény s termální, mořskou i minerální vodou, různých teplot od 18 °C do 40 °C. Z parku jsou nádherné výhledy do okolí. Samozřejmostí jsou lehátka a slunečníky, restaurace a kosmetické centrum.

Park Castiglione Terme

Na okraji městečka Casamicciola se nachází termální park, který vás přivítá raritou v podobě pozemní lanovky - zubačky, která se sveze k spodní části parku, kde najdete 10 bazénů s termální, minerální a mořskou vodou v různých teplotách od

16 °C do 40 °C. Park je obklopen zelení. Samozřejmostí jsou lehátka se slunečníky, restaurace, bufet a kryté bazény. Park má vlastní přístup k moři s dřevěným molem.

Nitrodi – Barano

Pramen, který se využíval díky svým zázračným účinkům již za vlády římských císařů. Léčí kožní nemoci, ekzémy, lupenku, poranění kůže. Pramen Nitrodi se jako jediný používá i vnitřně a pomáhá tak při léčení trávícího ústrojí. Dnes je u pramene postaveno moderní lázeňské zařízení, převážně jsou zde sprchy, odpočinková lehátka. Doporučujeme vyzkoušet i místní kosmetické přípravky.

Pláž Maronti – Cava Scura

Přímo na pláží Maronti (asi 300 m průchodem mezi skalami) se nacházejí do skalisek vytesané vany s termální vodou. Můžete si zde vyzkoušet a objednat bahenní zábaly a koupele.

Sorgeto

Nejznámější zátoka, jedna z největších zajímavostí ostrova. Dojdete se sem pěšky z městečka Panza. Je to krásná procházka s nádhernými výhledy na moře a na závěr vás čeká asi 200 schodů. Můžete také přijet „lodním taxi" z San't Angela. V zálivu Sorgeto jsou napadané kameny, které utvořily přírodní vany. Termální prameny vyvěrají přímo do moře o teplotě až 80 °C, tady se mísí s mořskou vodou a vyhřívají ji až na 40 stupňů. Pláž je tvořena kameny a skalami.

PLÁŽE

Jsou na celém ostrově většinou písečné. Najdete zde pláže veřejné a soukromé – privátní (za ty zaplatíte poplatek za slunečník a 2 lehátka). Pláže jsou rozložena po celém ostrově, největší je již zmiňovaná pláž MARONTI, Citara na San Montano.

Casamicciola – městská pláž za přístavem, menší při pobřeží.

Lacco Ameno – romantická pláž San Mantana, městská pláž při pobřeží.

Forio – písečné pláře – Citara, Cava dell' Idoly , Chiaia, San Francesco.

Forio – Panza – kamenitá pláž v zátoce s horkými prameny, viz výše. Doporučujeme obuv do vody

Sant' Angelo – největší pláž Maronti, městské pláže u přístavu, pláž Cartaromana – přístup po schodech nebo lodním taxi.

Partnerské CK

aeolus alex lostar