Termal Travel cestovní agentura pro Ischii a Capri

Vaše cestovní agentura
pro Ischii a Capri

Aktuální informace o počasí

+420 776 074 133

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Obecně o ostrově Ischia

Tento kouzelný ostrov  byl v minulosti znám jako Zahrada Evropy. Ischia je osmým největším ostrovem Itálie, zároveň je však největším ostrovem Neapolského zálivu. Je omývána Thyrenským mořem. Geografická poloha ostrova je: 40°44² severní šířky, 13°55² východní délky. Nachází se 33 km od Neapole a ostrova Capri, 18 km od Pozzuoli  a 8,5 km od Procity.

Ischia je sopečného původu. Rozloha ostrova je 46 km², jeho povrch je  převážně hornatý. Nejvyšším vrcholem ostrova je hora  Monte Epomeo  788 m.n.m. a  Monte Trippodi 502 m.n.m.

Ischia je rozdělena do 6 obcí: Ischia, Casamicciola Therme, Lacco Ameno, Forio, Serrara Fontana a Barano. Ostrov je po celé délce lemován silnicí, takže ho můžete pohodlně procestovat, obdivovat  všechna zákoutí a  vnímat krásy přírody.

Ischia byla objevena Řeky v 6. stol. př. n. l. . a od té doby se hojně využívá cca 103 termálních  léčivých pramenů, které znali již  Řekové a Římané. Mezi nejznámější patřily prameny Nitrodi nebo Cava Scura. Na Ischii je celkem 6 termálních parků, které jsou ztělesněním ráje. Na jednom místě najdete bazény s termální nebo minerální  vodou  různých teplot a různých zajímavostí  (sprchy, Kneippovy kúry, šlapací bazény, koupací vany, apod.), zároveň jsou zasazeny do nádherné přírody a poskytují veškeré vymoženosti dnešní doby.

 

Každý, kdo jednou Ischii navštíví,  se sem rád vrací. Ischia se stává vyhledávaným ostrovem,  kam přijíždí turisté, chteří si chtějí odpočinout a načerpat energii.

V současné době je ISCHIA díky lázeňství, historii a přírodním krásám velkým turistickým hitem. Sezóna zde začíná v dubnu a končí v říjnu. Těšíme se na setkání s Vámi někde na ostrově u vynikající vína. 

Partnerské CK

aeolus alex lostar