Termal Travel cestovní agentura pro Ischii a Capri

Vaše cestovní agentura
pro Ischii a Capri

Aktuální informace o počasí

+420 776 074 133

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Itálie - oblast Serrara Fontana

Je nejvýše položenou obcí a také obcí s nejmenším počtem obyvatel. Jižní obec ostrova je rozdělena do malých vesnic : Serrara, Fontana, Noia, Calimera, Pananto, Ciglio, Succhivo a Sant´Angelo.

Serrara je vesnička farmářů a vinařů, kteří zde žijí v naprosté harmonii s přírodou. Ze Serrary stoupá silnice do Fontany – nejvýše položené obce na svazích Monte Epopea. Ve Fontaně se nachází kostel St. Maria della Sacca z r. 1374.

Jižní výběžek Sant´Angelo – je nejteplejší místo na ostrově. Původně rybářská vesnička leží v krajině plné citrusů a ovocných zahrad. Dodnes si zachovala svůj dřívější charakter. Tvoří ji vesnička a výběžek Punta Sant´Angelo, který je s ní spojen 100 m dlouhou písčitou pláží. Na vrcholku jsou trosky věže, zničené anglickými jednotkami admirála Nelsona. Sant´Angelo je vyhlášeným místem klidu a odpočinku. Malé domky pastelových barev stojí na skalnatých kopcích, v přístavu kotví rybářské loďky. Nejsou zde silnice, jenom schody a uličky, které jsou přístupné pouze pěšky. To vše je dokresleno překrásnou kvetoucí vegetací a bazény. Nacházejí se zde další termální parky - Afroditiny a Apollonovy zahrady a Tropical park.

Fotografie

Partnerské CK

aeolus alex lostar