Termal Travel cestovní agentura pro Ischii a Capri

Vaše cestovní agentura
pro Ischii a Capri

Aktuální informace o počasí

+420 776 074 133

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Itálie - oblast Lacco Ameno

Lacco Ameno je jednou z nejmenších obcí na ostrově a má velmi kvalitní a moderní lázně s termálními koupelemi. Je se svými 2,07 km² nejmenší osídlenou osadou ostrova. Na cestě z Casamiccioly začíná toto malebné městečko, které je sídlem mnoha luxusních hotelů s termálními prameny a lázněmi. Četné horké prameny (např. Regina Isabella a Santa Restituta) produkují velmi radioaktivní, horkou a alkalickou (muriaticko- sulfáto-sodnou) vodu. Městečko bylo postaveno kolem malé zátoky San Montano na úpatí hory Monte Vico.

Symbolem městečka se stala skála zvaná Fungo (houba) původní lávová vyvřelina, kterou moře a vítr vytvarovaly do dnešní podoby.

V Lacco Amenu stával také první hotel na Ischii, který hostil mimo jiné známé osobnosti, jako Mendelssona, Andersena a Marii Curie.

Kostel patronky městečka, Santa Restituta, je zcela jistě nejstarší na Ischii, pochází z 11. století z původních tří odlišných kostelů. Jsou zde uloženy její ostatky, stala se 1. obětí křešťanského pronásledování. Tato mučednice je ještě dnes velmi uctívána a její tajuplná cesta lodí se každý rok slaví veslařskými závody, procesími a ohňostroji, za velké účasti věřících celého ostrova. Lacco Ameno má archeologické muzeum, ve kterém jsou dokumentovány dějiny ostrova od nejstarších dob. Nalezl je vědec G. Buchner, který celý život zasvětil archeologickým objevům ostrova.

Fotografie

Partnerské CK

aeolus alex lostar